Ty fakt pravidelně cvičíš?

Terapie také On-Line

Vše probíha z pohodlí vašeho domova!

Skype nebo What'sAPP

 

Aktuality a případy z praxeMEDITACEObohacující filmy a hudbaTerapie na bázi RUŠVěčné mládíVIDEAZA myšlenízajímavé odkazyzajímavostiZdraví a těloŽivá voda Bohumín Publikováno v Zdraví a tělo

Probudit se do nového dne, pozdravit slunce, procvičit tělo a bonusem je zaplavání v moři. Kolem teplo. Tak tohle miluji. Ale podmínkou není ani moře, ani teplo. Ani dovolená, ani nepracovní den.  Jen my a naše tělo.Takto romanticky se to dá dělat i u nás, otužilejší  celý rok, jen… místo moře – jezero. Má to také své kouzlo, třeba někdy mlhy, rosa, ten klid kolem apod.  Cvičit se dá ale i v obýváku a dokonce i v posteli.
Denní cvičení se stane návykem, není to žádné HRDINSTVÍ.  Někdy slyším neskrývaná slova obdivu: “Ty denně cvičíš? Já se nepřinutím. Pár dní a pak přestanu”.

DSCN0961

Pro zatím necvičící pravidelně – moc doporučuji dát denně tělu nějaký protahující, posilující, prodýchaný soubor cviků (vyberte cvičení, které právě VÁM vyhovuje). Chce to překonat určitou počáteční lenost (návyk necvičení). A chce to vydržet, ideálně 21 dní. O této době se říká, že se nový návyk upevní v hmotě. Pak už vám cvičení vejde do krve, každá buňka ho bude chtít a vám s ním bude dobře. Nejlepší prevence a podpoření regenerace, lehkosti a zdraví těla a klidu v sobě. Pravidelnost je to hlavní.  A VYDRŽET ten začátek….

Vyberte si podle chuti, co se vám líbí a dělá vám dobře. Neupínejte se nutně na dlouhé a propracované sestavy.

I pouhých 5 minut DENNĚ, je obrovský přínos pro vás a vaše tělo. I 10 minut, hlavně denně a postupně, až nový návyk zakoření, budete si s tím hrát.

DSCN0956

Já miluji jógu, cviky cvičím, jak mi dělají nejlépe. A přidám si, co mě oslovuje. Zkouším nové věci. Už jsem vyzkoušela spousty sestav, moc prima je 5 tibeťanů, taková dynymická jóga, která vás krásně celé protáhne. Více i s videem : https://tancimzivotem.cz/blog/zdravi-a-telo/5-tibetanu-cviky-pro-mladi-a-pruznost/ 

Hormonální jóga, brokáty, strečing, pilates, posilování různých partií…. Najděte si to své. A začněte právě dnes. Uvidíte, mnohokrát se vám to zúročí a budete se cítit skvěle.

Přidávám jedno cvičení pro vaše nožičky, ideálně na pláž : https://slunecnyzivot.cz/2016/06/cviceni-nozni-klenby-ktere-ovlivni-cele-vase-telo/

Můžete se zúčastnit našich pohybových akcí, najdete : https://web.facebook.com/ObjevSvujPotencial/events

Jana Fedorčák – van Coppenolle
https://tancimzivotem.cz
https://www.facebook.com/jana.vancoppenolle
https://www.facebook.com/JanaFeDenik/ – blog ze života

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napište mi …
Máte dotaz, potřebujete bližší informace nebo nechat vzkaz? Kontaktuje mne prosím ZDE ....
Online kurzy
Více informací

čtěte zde ...

Košík
E- book ZDARMA !!!

Ebook downloadAno mám zájem získat e-book ZDARMA!!! pokračujte dále na:
stažení E-BOOKu ZDARMA >>

Jogové jednohubky ZDARMA

Ano, mám zájem získat 11 jogových jednohubek zdarma:

11 Meditací ZDARMA

Ano, chci Soubor MEDITACÍ zdarma !!!
Odběr Novinek
Pro přihlášení k odběru novinek

Pokračujte zde >>

Jsem partnerem
Official Partner CBW