Past pomáhání anebo víra, že to zvládnou?

Terapie také On-Line

Vše probíha z pohodlí vašeho domova!

Skype nebo What'sAPP

 


Warning: Use of undefined constant cat_par_id - assumed 'cat_par_id' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/58503/virtual/www/domains/tancimzivotem.cz/wp-content/themes/TancimZivotem_4/single.php on line 20
Aktuality a případy z praxeCestováníMEDITACEObohacující filmy a hudbaTerapie na bázi RUŠVěčné mládíVIDEAVidea ze životaZA myšlenízajímavé odkazyzajímavostiZdraví a těloŽivá voda Bohumín Publikováno v ZA myšlení

Co dá člověku více síly? Zaměřovat se u druhého na jeho potíž a litovat jej? Nebo jeho schopnost to zvládnout?

Tak často je programem “pomáhat druhému” a ani si neuvědomujeme, že je to past ega. Je to v překladu často : “Nevěřím ti, že to zvládneš, že na to máš. To já, já to zvládnu i za tebe” Vlastně tím moc nepomáháme, ale naopak oslabujeme toho “chudáka”.

Sama jsem v té pasti byla a často  ji lidé při terapiích prokouknou a zRUŠí.  Když totiž skutečně pomůžeme, tak o tom ani někdy nevíme a hlavně …. nejdeme to dělat s tím záměrem pomáhat. Ono se to hlavně stane, že nemůžeme jinak a prostě uděláme něco, čím je druhému pomoženo. Děje se to z vůle Vesmíru a nám i tomu druhému je to příjemné a přirozené. Zákon přitažlivosti v praxi aneb jak pěstovat růže a ne…

Takže v konečném důsledku to často POMOC je, ale ne z naší vůle. Naopak obrovskou moc má – si uvědomit božskou sílu a schopnost v tom druhém a zaměřit se na ni. V něj věřit. Třeba i beze slov. Na co dáváme POZORNOST, tam to živíme a posilujeme. Buď v lítosti na chudáčka slabého, nebo v naději na jeho sílu. Cítíte ten rozdíl? 

Vesmírný zákon platí bez vyjímek. Na co se zaměřujeme, tam to krmíme, toho bude v našem světě více.

 

Vidíme a litujeme něčí situaci? Krmíme tu jeho (i svoji) bídu. Vidíme situaci, ale také sílu, kterou na to člověk jistě má? A potenciál, kterým ho to vše posílí? Nové cesty a novou zkušenost? Pak živíme tu sílu v něm.

Jestli v té situaci máme a můžeme my nějakou úlohu sehrát k tzv.pomoci a vyřešení, jistě to poznáme, bude nás to nutkat udělat a budeme z toho mít prospěch všichni. Skvělým pocitem apod. A pak platí … kdo tady vlastně komu více pomohl?

Tak držím palce, ať se taky nechytíte do pasti a poznáte, co je kdy na místě. Pocity nás vždy vedou. Při pohledu na bytost v nouzi poznáte svým pocitem, co právě vykrmujete. Tím blbým tu bídu, tím výborným tu sílu věci překonat a zvládnout.  A jelikož jsme propojeni VĚDOMÍM, krmí se to i u nás. Jak smýšlíme o druhých, tak to většinou máme sami se sebou.

   

Jana Fedorčák – van Coppenolle
www.tancimzivotem.cz
mobil: 776 627 442
fb.me/jana.vancoppenolle

inspirativní články, videa a mé akce:
fb.me/ObjevSvujPotencial
blog ze života:
https://www.facebook.com/JanaFeDenik/
Můj video kanál na youtube

NOVINKA : ONLINE KURZ BŘIŠNÍHO TANCE A MEDITACE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napište mi …
Máte dotaz, potřebujete bližší informace nebo nechat vzkaz? Kontaktuje mne prosím ZDE ....
Online kurzy
Více informací

čtěte zde ...

Košík
E- book ZDARMA !!!

Ebook downloadAno mám zájem získat e-book ZDARMA!!! pokračujte dále na:
stažení E-BOOKu ZDARMA >>

Jogové jednohubky ZDARMA

Ano, mám zájem získat 11 jogových jednohubek zdarma:

11 Meditací ZDARMA

Ano, chci Soubor MEDITACÍ zdarma !!!
Odběr Novinek
Pro přihlášení k odběru novinek

Pokračujte zde >>

Jsem partnerem
Official Partner CBW