“Běhání naboso může způsobovat radost? To ti mám věřit?” Příběh začátečníka.

Terapie také On-Line

Vše probíha z pohodlí vašeho domova!

Skype nebo What'sAPP

 


Warning: Use of undefined constant cat_par_id - assumed 'cat_par_id' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/58503/virtual/www/domains/tancimzivotem.cz/wp-content/themes/TancimZivotem_4/single.php on line 20
Aktuality a případy z praxeCestováníMEDITACEObohacující filmy a hudbaTerapie na bázi RUŠVěčné mládíVIDEAVidea ze životaZA myšlenízajímavé odkazyzajímavostiZdraví a těloŽivá voda Bohumín Publikováno v Aktuality a případy z praxeZA myšlení

“Měla bych se hýbat, měla bych ty cévy propumpovat. Hrozí vysoký tlak a rostou špeky na břichu. Ale nechápu vůbec, jak si někdo může zamilovat běhání”, říkala jsem si asi tak 2 měsíce zpátky.  Prý endorfiny, uklidnění mysli, lepší spaní, dobrý metabolismus, pevné kosti. Za zkoušku by to stálo.

Jo, jógu, tu cvičím, na kole já ráda, ale nejradši s pivkem nakonec výletu. Ne, že bych se nehýbala, miluji pohyb ale to kardio nebylo na denním pořádku. A já semtam slyšela příběhy lidí, kteří si běhání oblíbili, stali se na něm závislí, prý to čistí hlavu a dělá euforii. A hlavně zdraví. Dokonce jsem tady někdy i viděla na vlastní oči. Nějak tomu nevěřím, že bych i já mohla…takto…a ráda?

Máme za domem jezero, jmenuje se Kališok, milované místo procházek i koupání. Příroda úplně na dosah, tak jestli mám někde pobíhat, tak určitě na na cestě a betonu. Jsem vyznavač bosých nohou, pokud to i na podzim trochu jde, tak aspoň chvíli kontakt se Zemí napřímo. 

Den první, kdy zrychluji chůzi do běhu a tělo se brání. Vydržím jen chvíli, měním to na chůzi, stejně za chvíli se nechce a u běhu píchá v boku. Docela funím. Takto jsem běho-chodila nějakou dobu, důležité je jemně se přinutit několik 1.dní. To rychlejší tempo bylo docela fajn, zahřála jsem se, nijak jsem to nepřeháněla. 

A HLAVNĚ – pochválila jsem se i za malé věci : že jsem vůbec šla, za i malé úseky. Je fakt, že hlava se čistí rychle. A já měla v té době nějaké starosti, věci, co se mi vrátily a trápily mě. A rychlejší tempo v kombinaci s přírodou byla dobrá guma. Únava z pohybu dělá dobrý pocit na rozdíl od únavy z myšlenek. 

Nenaběhám toho moc zatím, svůj malý okruh, nevím 2 km? Jsem jenom POBÍHAČ, bych řekla.  Ale už se mi to opravdu líbí a tak trochu chybí, když nejdu. Dnes přišla nečekaná euforická radost, tak jsem vám to natočila pro inspiraci, kdyby jste taky koketovali s myšlenkou na běhání a nechtělo se vám.  

Můj vzkaz : To duše si přeje, tělu to taky prospěje, pokud tě běhat láká, poběž taky, třeba se v té přírodě potkáme. Přeji čistou hlavu a zdravé tělo.

Pro inspiraci ze stavu ležmo jedna nová meditace:

 

</class=”art_button”>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napište mi …
Máte dotaz, potřebujete bližší informace nebo nechat vzkaz? Kontaktuje mne prosím ZDE ....
Online kurzy
Více informací

čtěte zde ...

Košík
E- book ZDARMA !!!

Ebook downloadAno mám zájem získat e-book ZDARMA!!! pokračujte dále na:
stažení E-BOOKu ZDARMA >>

Jogové jednohubky ZDARMA

Ano, mám zájem získat 11 jogových jednohubek zdarma:

11 Meditací ZDARMA

Ano, chci Soubor MEDITACÍ zdarma !!!
Odběr Novinek
Pro přihlášení k odběru novinek

Pokračujte zde >>

Jsem partnerem
Official Partner CBW