Jak jsem držela PŮST a jak to bylo LEHKÉ – většinou.

Terapie také On-Line

Vše probíha z pohodlí vašeho domova!

Skype nebo What'sAPP

 


Warning: Use of undefined constant cat_par_id - assumed 'cat_par_id' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/58503/virtual/www/domains/tancimzivotem.cz/wp-content/themes/TancimZivotem_4/single.php on line 20
Aktuality a případy z praxeCestováníMEDITACEObohacující filmy a hudbaTerapie na bázi RUŠVěčné mládíVIDEAVidea ze životaZA myšlenízajímavé odkazyzajímavostiZdraví a těloŽivá voda Bohumín Publikováno v zajímavosti

Honilo se mi stále častěji v hlavě : Musím udělat nějaký detox…Podívej, to břicho nějak roste… nějaký vyšší tlak občas…chtělo by to břicho chvíli nechat odpočinout….zkusit trošku svoji vůli, přece mě to jídlo nemůže tak ovládat…spousta mých kamarádů už půst drželo a chválili si to…A pak vejdu do obchůdku s jídlem, kde mi kamarádka na tohle řekne : “Tak si kup tu Neera detox, já to držela týden, neměla jsem hlad, krájela jsem tu normálně jídlo a v pohodě. bylo mi moc dobře u toho i potom. Chci to dělat znovu, ale pořád chodíme na oslavy. Ale udělám to.”

Hmmm…to je výzva. Tak já tady učí o zdravém životě, a taky Katka, jako by nic…

Jdu na Google, už to mám. Na www.sanaj-zdrave.cz.  Manžel je poblíž : “Tome, jdeš se taky postit? Mám koupit i tobě ,” “Hmmm…tak jo”

Přišla hezká plechovka, kajenský pepř a návody. Je 3 dny před novem. “A čistit se má cokoli s klesajícím měsícem přece”, trochu odsunujeme začátek. “Počkáme do úplňku “…Tomášovi se ulevuje, že to nenastane hned.

A tak na to 14 dní koukáme a psychicky se připravujeme. Den před začátkem on skoro nejí a já se večer ve vaně loučím s jídlem vínkem a chlebíkem se sušenými rajčaty. “Budeš mi chybět, jídlo “..myslím si.

Nastává úplněk, den 1….ještěže v sobě navzájem máme oporu. V poledne se navyklé břicho hlásí o svoje. Hlava bolí. Prý si můžu radši dát kávu, psali. A tu si fakt vychutnám, s medem. Jinak piju ten sirup s hodně citronem a chili a je to dobré.

Den 2.,to už vím je taky ještě protivný, ale ten sirup je fajn doplněk. 3.den už docela pohoda. 4. už úplně lehkost, energie, žádný hlad, máte pocit, že to už budete držet navždy. A tak v podstatě do konce.

Katka z obchodu si to koupila znovu taky, zblbla i kamarádku spolu-prodavačku a v pohodě, mezi tím vším jídlem…a ještě doma vaří manželům. Přišla jsem za nimi 3.den, myslela jsem, že jako hrdinka se pochlubím a ony mi odpověděly: “my taky, já den 9. a jíst se mi ani nechce, Iva už den 4.” Iva se směje, že je úplně v pohodě a nic jí nechybí.

Takže, zvládly jsme to všichni výborně a tady je mé shrnutí, co je psala na FB pro inspiraci :

PŮST, zprávy 😃dnes nás čeká 6.den a je to fakt příjemné. Tenhle půstík je o tom, že nejíš ale pomáháme si timto Neera sirupem naředěným s citronovou šťávou a kajenským pepřem 😜ráno voda se solí. Večer list Senny. Sem tam klystýr🙄nepsala jsem zkraje, neboť to už znám z různých dřívějších pokusů, 1.dva dny bývají protivné. 🤐Žaludek navyklý jist hlásí hlad, bolí hlava atd. To jsem si dala s obrovskou chutí kávu, pomohla na tu hlavu🤔další dny jsou už lepší a lepší. Na jídlo se sice těším, ale vím, že mi bude chutnat skvěle obyčejná rýže s Mrkvičkou. To bude mňam 🎁
Výsledky zatim:
🌞Cítím se velice lehce.
🌈Mám spoustu času, neboť běžně se člověk hodně věnuje přípravě jídla, a věci kolem. 
Fakt koukali by jste, kolik času najednou máte.
🐎Pohyb mi dělá moc dobře
👗zmenšuje se mi břicho, které si dost naukládalo, 
👏 Přestává mě bolet rameno, to jsem vůbec nečekala
👩‍👦‍👦Nooo, z pusy cítím to čištění, častěji si čistím zuby
🙏Jsem klidnější
🤝Slibuji si, že tenhle balzám odpočinkový dopřejí tělu nejméně jednou ročně a doufám, že mě to výdrži. Já totiž jim moc ráda, i vařím.
Zítra bychom měli podle plánu končit, pak štávičky zelenina, ovoce a pak začít jíst. Ale uvidíme, zda se nám to nebude chtít protáhnou, podle pocitů zítra. 
Podám další zprávy jako inspiraci těm, kdo ještě netušili a nemají prožitek a říkají si, že by možná by jim to také udělalo dobře.

Takže kůru jsme měli od : www.sanaj-zdrave.cz a musím moc pochválit paní na infolince – 606 386 684, ochotnou, milou, odpověděla na dotazy, atd…

Další zprávy o PŮSTU 🔉 Aspoň v kostce: Bylo to vážně zajímavé a moc fajn. Zjistila jsem, kolik lidí půsty drží, někteří pravidelně. Někteří 1 den v týdnu, někteří běžné jen na vodě a nemluví o tom😊
Tenhle 7midenní byl můj 1. Předtím pár pokusů na šťávách a očista jater.🥛
Půstaře jsem obdivovala
🍊Zjistila jsem, že nejhorší jsou 1.dva dny a pak je to stále lepší.
🍉Cítim se velice LEHCE. Mám  hodně energie a větsinou jsem spala jen několik hodin, skoro se mi nechtělo spát. Co nastává u delších půstů? Minimální potřeba spánku.
🍐 Výsledky tělesné zatím: očistu tělíčko jistě ocení dlouhodoběji. Teď už mě nebolí rameno. Zhubla jsem, ale těší mě nejvíc to břicho, co se nepozorovaně roztahovalo
🐪Uvědomila jsem si, kolik zbytečneho jídla do sebe běžné nacpu. Je všude, je dobré, je náhražka vnitřní pohody. Je všude, jsme zvyklí. Jiné zbytečně moc a pak se z toho lecime. No jo.
🥝Slibuji si opakování, nejlépe pravidelné. Taková vnitřní chvíle pro hluboké opravy v těle. Ono to umí, ale když musí pořád trávit, tak nemá na hloubky čas. 
🍒Ač jsem hlad neměla, vůně mi voněly a na jídlo jsem se zase těšila. Ale už jsem se uměla. ovládnout, a nedat si, když jsem včera vařila, (Tomáš půstil se mnou, jen o půl dne dřív začal vrácení k jídlu) mixovala zeleninu, počkám si.
🥑Kamarádky z Rybenky ( a inspiratorky) postily takY a doma přitom vařily 🤩borky.
🍓Já byla ráda, že nejíme s Tomášem  spolu a doma je kuchyňský klid.
Každopádně, lidí, moc doporučuji, je to asi nejjednodušší cesta ke zdraví a je to snazší MNOHEM, než se zdá. A nečekaně PŘÍJEMNÉ 💎víc dám na www.tancimzivotem.cz
Jo a to 1. Jídlo dnes, tak to je odměna a chutná tak skvěle, jak si to běžné neumíte představit.

PS : Paní mě požádala o recept na tohle dnešní popůstove jídlo. 🍉Toto byla fakt rychlá akce, jelikož už jsem byla rozhodnutá jíst, ale ráno jsem měla terapii s paní. 😊Takže pak procházka pejsek, Lidl, a pomalu hlad.

🍓 Koupila jsem nudličky kořenové zeleniny na svíčkovou. 
🥑Doma na pánev trochu oleje, dnes jen málo nastrouhaný zázvor a kari, jinak dávám více, Tu směs na svičkovou a přistrouhla jsem na hrubém struhadle trochu hokaido dýně. Chvíli se to dusilo jen tak, pak jsem přidala rýži a zalila to poměrnou dávkou vody, celé.
🍒Osolila.Jo přidala jsem tam trochu nakrájené nati libečku a celeru. Chvíli vařit, pak dojít pod dekou. My si to před jídlem poléváme trochou zastudena lisovaným olejem, tož byl dobrý dýňový. To je asi vše. Dobrou chuť!!!!

 

PS : Jelikož můj prožitek zase inspiroval další kamarády, kteří se to chystají zkoušet, ptala se kamarádka, která pro tentokrát zvládla jen 2 dny : “proč my vlastně pořád tak jíme?”

 Myslím tedy:”Je to požitek přece, zahrnující smysly, všechny 🍓takže si jej v těle v pohodě máme užít. Jen si myslím, že jak nemáme a neznáme vnitřní mír a blaho, tak jej často hledáme v jídle a tak se stalo až drogou. Ten půst nás vrátí zpět, kde máme být. K vychutnávání  jídla, ke střídmosti, k pravým potřebám těla, k ideální váze atd”.😍

Jana Fedorčák (van Coppenolle ) – terapie na bázi metody RUŠ, jak na podvědomé programy. Autorka projektů a pobytů pro zdravé tělo i ducha.

www.tancimzivotem.cz

Můj video kanál na youtube

AKCE NA ŽIVO A DOVOLENÉ s cvičením a meditací u moře: AKCE NA ŽIVO

NOVINKA pro tělo : ONLINE kurzy jógy, rozcviček, břišního tance a meditací :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář u Jak jsem držela PŮST a jak to bylo LEHKÉ – většinou.

Napište mi …
Máte dotaz, potřebujete bližší informace nebo nechat vzkaz? Kontaktuje mne prosím ZDE ....
Online kurzy
Více informací

čtěte zde ...

Košík
E- book ZDARMA !!!

Ebook downloadAno mám zájem získat e-book ZDARMA!!! pokračujte dále na:
stažení E-BOOKu ZDARMA >>

Jogové jednohubky ZDARMA

Ano, mám zájem získat 11 jogových jednohubek zdarma:

11 Meditací ZDARMA

Ano, chci Soubor MEDITACÍ zdarma !!!
Odběr Novinek
Pro přihlášení k odběru novinek

Pokračujte zde >>

Jsem partnerem
Official Partner CBW