Matka a syn a připoutanost. Dotaz klientky.

Terapie také On-Line

Vše probíha z pohodlí vašeho domova!

Skype nebo What'sAPP

 

Aktuality a případy z praxeCestováníMEDITACEObohacující filmy a hudbaTerapie na bázi RUŠVěčné mládíVIDEAVidea ze životaZA myšlenízajímavé odkazyzajímavostiZdraví a těloŽivá voda Bohumín Publikováno v Terapie na bázi RUŠZA myšlení
Milá Jano,
potřebuji poradit v situaci se synem, poněvadž těžko zvládám, lépe řečeno nezvládám to, co vidím u nové partnerky syna – sobectví, manipulaci, hamižnost, vnímám, že syn se změnil k nepoznání ve vztahu ke mně a rozbíjí další vztahy, dle požadavku jeho nové lásky.

Jak  bych asi měla řešit svoji rozladěnost? Rozkymácené emoce? Děkuji za rady. J.G.

(Tento dotaz přišel od klietky již vědomé, že situaci může řešit jedině v sobě.  Mnoho práce na sobě, i terapii u mě již zažila a je to moudrá paní. Která ví, ale ne vše umí použít…neboť…EMOCE nepřemluvíš)

Milá paní J.
Jako máma absolutně rozumím.
Připoutanost matek je tady na Zemi prostě obrovská.
Je to velký úkol, dokázat nechat děti vlastnímu osudu. Takto velké dítě už prostě není dítě. Žije svůj život, je to v jeho rukách a musíte spoléhat jedině na to, že jste mu dala dobré vzory a základy a z nich může čerpat. Jestli je toto splněmo, a u vás je, pak pracujte jen na svém odpoutání.

kids-in-pajamas-coloring-page
Pomůže jedině vaše upřímné přání pro něj, at žije krásný a spokojený život. Vidět jeho V PROPOJENÍ S BOŽÍ LÁSKOU (není třeba posilovat VZÁJEMNOU VAŠI PŘIPOUTANOST, jelikož pak ji má  STEJNĚ VELKOU KE SVÉ ŽENĚ). On potřebuje připoutat se k BOHU – BYTÍ a ne k ženě na 1.místě.. Svou pozorností na toto jeho propojení se zdrojem (nejdřív ho zdroji, bohu, bytí absolutně odevzdejte zpátky. Odsud přišel a tam patří. Vy jste tuto bytost měla jen porodit a vychovat, to je vše…a přát vše dobré a pustit do života. Dělá to tak každé zvířátko, ptáček a je to v pořádku)..jeho propojení se zdrojem vidět a tím podporovat. Pokud se nechává manipulovat a ovládat(a to se, myslím, mužům běžně ve vztazích děje…na to musí přijít on sám. Můžete ho na to jen upozornit, ale nic nečekat. Jakýkoli tlak plodí protitlak. Podporovat jeho bytí v sobě, jeho BYTÍ MUŽEM, pevným, samostatným, milujícím svou ženu. Ale i vedoucí  on ji dobrou cestou.
Jestli je slabý, učí se to,  stejně se mu to ukáže, dostane kopance, bude mít šanci dělat to jinak. Pak si možná k vám přijde pro podporu a radu, která bude jistě stále (bez tlaků) nabízena.
Vy sama … když to dokážete a on to bude vnímat….že jste se dokázala odpoutat od připoutanosti s ním, tak mu pomůžete naučit se také nebýt připoután takto nezdravě ke své ženě. A stát si za SVÝM (tím je ale myšlen nejdůležitější vztah člověka se sebou samým jako součásti boha).
Vy, když to dokážete, on to bude umět taky.

rus-large
Vlastně je to asi váš rodový úkol. On se to naučil u vás. Ačkoli chápu moc, je to tak rozšířené. Mateřská láska je ohromná, nejvíc se blíží vztahu – Celek(BŮH) a já. Já jako součást celku, dítě jako součást matky. Však má své úskalí a tou je tato připoutanost a nepuštění.

Však Bůh nám ale při vší své lásce(jsme přece jeho milované součásti) dává absolutní svobodu i dělat, co děláme “blbě”. Nechá nás, ačkoli jistě stále vnitřním hlasem volá :”Vrať se ke mě, bude ti líp, dělej to jinak, jak ti říkám…”,.nechá nás vyzkoušet si svoje lekce. Pak si nakopeme zadeček a stejně jednou ten vnitřní hlas zase uslyšíme. To dělá bůh-bytí-celek-vesmír (Kterým jsme i my, je to naše podstata).  Miluje, ale nechá svobodu, stále nabízí milovanou náruč, ale počká a nechá nám tu zkušenost.

Vy vlastně nemůžete tušit, co si má syn s touto bytostí vyřešit a proč to takto mají.

Pro nás ..matky…velký úkol. Pro vás je toto lehčí lekce, než byla ta 1.( Klientka o jiné dítě přišla). Tak oceňte, že nemusí být tak drsná, že syn žije a přejte mu, at se najde, ať je CHLAPEM. Odpoutejte se, nedávejte, pokud to necítíte, chraňte si své hranice. Milujte, ale nejdřív musíte sebe. Respektujte své pocity, dělejte jen, kam vás to pouští. Respektujte ale i jeho svobodnou vůli, at je jakákoli. Říct své můžete, ale netlačte. Milujte, ale dávejte jen tam, kde vás to pustí. Někdy je akt lásky objetí, někdy nesplnění přání.
Vlastní odpoutaností budete vyzařovat jinak a i konat jinak. Nebudete zmítána emocemi, které patří k programům, jimž podléháme. Ty pak nás vedou mimo intuici.

Já vám mohu, kromě této rady nabídnout ještě terapii(https://tancimzivotem.cz). Tu už znáte. Zde bychom na vašich programech a emocích popracovaly, uvolnily. Když tam pak nebudou, budete v klidu, budete pozorovatel, který koná to nejlepší, ve chvíli, kdy má. Pak se to naučí snáze i další generace, tedy váš syn.
Vy budete v klidu a nebudete svým odporem situaci ještě zesilovat. (I když vy, jako moudrá žena, jistě spíše mlčíte, přesto váš vnitřní odpor ve vesmíru tu situaci ještě posiluje). To vy víte. Chápete, ted jestě to realizovat v praxi. Však už víte, že s programy a emocemi se pohnout dá. Tím se odpor vymaže a děje se jen to, co je vůle boží. No a vy to necháte dít se, protože víte někde uvnitř, že to je to nejlepší.
Klidně se ozvěte, uvidíte, jak vám vše půjde zvládnout. Ráda pomohu.
Přeji všem krásný život se skvěle zvládnutými lekcemi.
Také sobě, ať podobnou lekci zvládnu hladce a vědomě. Naprosto rozumím a držím palce. Jana

Videa a rady ke vztahům například zde:Videa z akcí

Jana Fedorčák – van Coppenolle

https://tancimzivotem.cz
https://www.facebook.com/jana.vancoppenolle
https://www.facebook.com/JanaFeDenik/ – blog ze života

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napište mi …
Máte dotaz, potřebujete bližší informace nebo nechat vzkaz? Kontaktuje mne prosím ZDE ....
Online kurzy
Více informací

čtěte zde ...

Košík
E- book ZDARMA !!!

Ebook downloadAno mám zájem získat e-book ZDARMA!!! pokračujte dále na:
stažení E-BOOKu ZDARMA >>

Jogové jednohubky ZDARMA

Ano, mám zájem získat 11 jogových jednohubek zdarma:

11 Meditací ZDARMA

Ano, chci Soubor MEDITACÍ zdarma !!!
Odběr Novinek
Pro přihlášení k odběru novinek

Pokračujte zde >>

Jsem partnerem
Official Partner CBW