Fotka s mojí mámou

Terapie také On-Line

Vše probíha z pohodlí vašeho domova!

Skype nebo What'sAPP

 

Aktuality a případy z praxeCestováníMEDITACEObohacující filmy a hudbaTerapie na bázi RUŠVěčné mládíVIDEAVidea ze životaZA myšlenízajímavé odkazyzajímavostiZdraví a těloŽivá voda Bohumín Publikováno v Terapie na bázi RUŠZA myšlení

Na té fotce sedím jako malá mojí mamce na klíně a očividně ji mám ráda. Je tomu tak i teď, ale nebylo po dlouhá léta. Pohled na mámu či její fotku mi většinu dětství vyvolával lítost či vztek. P1070810

Byla jsem typický klient pro terapii. Máma pila a já to těžce nesla. Mockrát jsem křičela, byla zoufalá, bezmocná. Ničila si zdraví – ona a i já, ale jinak jsem neuměla. Ovládnout své emoce, být nad věcí, netrápit se tím…Dobrá rada, ale jak se to dělá? Pro dítě nemožné. A tak mi ty dětské emoce zůstaly i dlouho do dospělosti, vztah s mámou i se sebou samou byl plný vzteku, lítosti, studu a bezmocnosti.

Ono to nejdřív vypadá, že je to smůla a že ostatní to mají lepší. Že je to fakt nepříjemné. A že jsem chudák, i ostatní mi to potvrzují.

Co ale z toho, hrát si na chudáka, člověku v tom stejně dobře není. Nějak jsem tušila, že vše si stejně v sobě musím opravit sama. Docházelo, že samotná situace není ani dobrá ani špatná, záleží na mém pohledu na ni. Meditace, konstelace, odblokování. Skutečnou tečku udělala metoda RUŠ (https://tancimzivotem.cz/#4), s dětskými emocemi jsem se rozloučila, dokonce i moje máma udělala kus práce na sobě, kdy po mrtvici přestala pít. To už ve mě byl ale klid a já už nic neočekávala.

Ještě jsme zažily spolu před její smrtí 2 pěkné roky, kdy jsem se vrátila do toho úplně 1.dětského vztahu s ní. A tím je jen původní láska, vděk za život, pochopení všeho, neočekávání ničeho. Jen děkuji a miluji tě. Jsem už dospělá. A bylo to to nejlepší, co jsem mohla dostat. Ta nezkrotitelná ranařka, kterou taky v sobě mám, je vlastně moc fajn. Mám tě ráda mami.

A i když jsme si to neříkaly, tak teď – ty tam a já tady, to víme a je to tak odjakživa a navždy. A kdykoli držím fotku s tebou, tak si na tebe ráda vzpomenu a vidím to dobré, co po tobě mám. A to, co se kdy nepovedlo, to je prostě lidské. Všechno je v naprostém pořádku. Zůstal jenom klid a přijetí. A úsměv z fotky.

Takže, jde to, napravit jakkoli špatný vztah a vrátit se k původní lásce. Vztahy s rodiči se nám promítají do těch dnešních, je proto lepší je mít v pořádku. Jako základy domu – základy dospělých vztahů. Mockrát jsem to s klienty zažila a často se to na začátku zdá nemožné. Ale síla lásky, která je mezi námi všemi je mnohem větší než jakékoli naše programy a bloky. Je možno ji znovu najít. A pak se nám žije krásně. Dělejte to pro sebe a obšťastníte svou rodinu i celý svět. Přeji krásné plynutí v řece původní lásky všech bytostí. Vždyť jedno jsme. A láska je naše pojivo. Jana www.tancimzivotem.cz

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 komentáře u Fotka s mojí mámou

  • Moc moc děkuji Jani za sdílení Tvého příběhu. Slzy se mi valily. Velmi upřímný a zároveň inspirativní příběh. Viděla jsem se v něm a myslím, že to tak má spousty lidí. Také vím, že člověk je svého štěstí strůjce a záleží jen na jeho pojetí života a pohledu na svět. Jste mi velkou inspirací. Děkuji Míša

  • Mala by som záujem o terapiu metódou RUS. Mohla by ste mi bližšie napísať, alebo mi napíšte tel. číslo a kedy Vám môžem zavolať. Mne vyhovuje denne od 13,00 hod. do 14,30 hod. Pracujem ako opatrovateľka v Rakúsku a vtedy mám voľno.

    • Milá Tatiano, prosím, zavolejte mi na 776627442, určitě se domluvíme. Tady u článku jsem objevila komentář až teď, omlouvám se. A mobil na vás tady není. ráda s vámi budu pracovat.

Napište mi …
Máte dotaz, potřebujete bližší informace nebo nechat vzkaz? Kontaktuje mne prosím ZDE ....
Online kurzy
Více informací

čtěte zde ...

Košík
E- book ZDARMA !!!

Ebook downloadAno mám zájem získat e-book ZDARMA!!! pokračujte dále na:
stažení E-BOOKu ZDARMA >>

Jogové jednohubky ZDARMA

Ano, mám zájem získat 11 jogových jednohubek zdarma:

11 Meditací ZDARMA

Ano, chci Soubor MEDITACÍ zdarma !!!
Odběr Novinek
Pro přihlášení k odběru novinek

Pokračujte zde >>

Jsem partnerem
Official Partner CBW