Máš rád-a svou nahotu? Znáš pocit “nahý v dešti”?

Aktuality a případy z praxeMEDITACEObohacující filmy a hudbaTerapie na bázi RUŠVěčné mládíVIDEAZA myšlenízajímavé odkazyzajímavostiZdraví a těloŽivá voda Bohumín Publikováno v Aktuality a případy z praxe

Miluji , když se v teple můžu nořit do vody a plavat a nemít na sobě vůbec nic. Když je voda slaná a pak mi usychá na těle a zůstává sůl. Když je jakákoli a nestudí mě pak na břehu plavky. Když je studená, i to je v nahotě příjemné, takové znovuzrození chladem. Když je vyhřátá, je to jako návrat do lůna.

Víte, že většina civilizovaného světa nikdy nezkusila, jaké je to být NAHÝ V DEŠTI?

Jsme nudisté duší i tělem, ale nepotřebujeme zvláštní natur místa. Je ale fajn, že jsou, někdy a někde není možné se svléci a být jen tak. Pak je natur camp, FKK pláž pro mě rájem na Zemi.  Často si přitahujeme na svých cestách možnost se nořit a slunit v přirozené podobě, jak nás pánbůh stvořil. A tak i letos na cestách světem.

Vlastně nechápu, kde lidstvo přišlo na to, že většinu času i většinu území ovládá stud, šaty na těle, boty na nohách, bariéry mezi námi a přírodou. Jak se mohlo stát, že se stydíme za nahé tělo. Že ležíme v mokrých plavkách u vody. Že oblékáme do vody malé děti. Že nechodíme bosi po  vyhřáté půdě, když můžeme.

Ale stalo se tak. A těší mě, že mnoho lidí smýšlí stejně jako my a všude nacházíme aspoň pár nadšenců pro nahotu.

Nahota je jako sundání vnějších masek. Taková reinkarnace během života. Je to původní stav těla. Na nuda pláži nikdo nepozná nic o tvé roli v životě. Jsi “jen” ČLOVĚK a to stačí. Máš oči veselé či ustarané? Směješ se či pláčeš? Je s tebou dobře? Jak se vedle tebe cítím? To je vše, co vyčteš. Nejdůležitější základ všeho.

 

Všechny úchylnosti, které dnes lidé mají s nahotou spojené, vznikly právě tím zahalováním, zákazy, údajnou vinou a potlačováním. Na většině míst, kde lidé chodí nazí, toto naopak nepotkáte. Ano, možná, když na takové místo vejde muž, co není nudista od duše, ale jen přichází šmírovat ze světa oblečných a ze světa neupřímnosti. 

Opravdový nudista miluje život, přirozenost, ctí svobodu a pocit být součástí přírody. Tak to mám aspoň já. A viděla jsem třeba na velmi starých lidech v nuda kempu loni. Ta přirozenost i starého těla, když je v něm svobodná duše, ctící přírodu, je krásná. Opravdu vyzařuje.

 

Ano, dnes je to tak, že nahý mezi oblečené nemůžete. V té chvíli je to příliš zvídavých pohledů. Říkají: “Toto není normální, koukněte necudu”. To bych nedala, i já nestydící se, se začnu zakrývat, cítím se nepatřičně a člověk ani nechce dráždit. Na pláži “textiláků” letos i “nahoře bez” bylo nějaké divné. Kousek dál na FKK už byli lidé v pohodě a uvolnění, nikoho to nezajímalo. Pro mě PŘIROZENOST.

 Kdo jste nezkusili – (nemůžu věřit, ale prý existují lidé, co se nazí nikdy nekoupali) – vřele doporučuji se se svou nahotou skamarádit. Za pár chvil zapomenete na omezení a zvednete křídla a ucítíte SVOBODU. Masky tady odpadají.
Bez studu, jako děti, bychom, myslím, byli štastnější.


Pár foto, které můžu dát i sem, do světa, kde se svléknout úplně volně nelze. Snad z nich čiší ta svoboda a čistota, kterou nudisté nacházejí a nikomu nevnucují. Kdo nechce, ať se nedívá. Kdo chce, ať jde do toho a v nahotě SEBE snadno najde.

Vlastně u terapií, které s lidmi dělám, jdeme do nahoty podvědomí, pod myšlenky(jako pod šaty), kde nacházíme čistou nahou duši. Třpytivou, jiskřivou, božskou, přijímající se taková jaká je. Nádherná u každého. Prostě základ, který nelže. I Vám přeji šťastnou cestu k pravému JÁ, které je určitě nahé a směje se jako dítě.

Jana Fedorčák – van Coppenolle
www.tancimzivotem.cz
mobil: 776 627 442
fb.me/jana.vancoppenolle

inspirativní články, videa a mé akce:
fb.me/ObjevSvujPotencial
blog ze života:
https://www.facebook.com/JanaFeDenik/
Můj video kanál na youtube

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napište mi …
Máte dotaz, potřebujete bližší informace nebo nechat vzkaz? Kontaktuje mne prosím ZDE ....
Online kurzy
Více informací

čtěte zde ...

Košík
E- book ZDARMA !!!

Ebook downloadAno mám zájem získat e-book ZDARMA!!! pokračujte dále na:
stažení E-BOOKu ZDARMA >>

Jogové jednohubky ZDARMA

Ano, mám zájem získat 50 jogových jednohubek zdarma:

50 Meditací ZDARMA

Ano, chci Soubor MEDITACÍ zdarma !!!
Odběr Novinek
Pro přihlášení k odběru novinek

Pokračujte zde >>

Jsem partnerem
Official Partner CBW