Elixír mládí nosíme v sobě a nechceme používat – video

Terapie také On-Line

Vše probíha z pohodlí vašeho domova!

Skype nebo What'sAPP

 

Aktuality a případy z praxeCestováníMEDITACEObohacující filmy a hudbaTerapie na bázi RUŠVěčné mládíVIDEAVidea ze životaZA myšlenízajímavé odkazyzajímavostiZdraví a těloŽivá voda Bohumín Publikováno v Věčné mládíVIDEAZA myšlení

Opakem stability je nejistota. Nemáme ji rádi. Přesto…CHVÁLA  jí.  Dostane z nás totiž to nejlepší, nakopne nás k výkonům, vytáhne z gauče. Donutí nás ukázat, co v nás dříme. Elixír mládí tryská z…IMPROVIZACE.Jsme k ní nuceni životem ačkoli se tak moc chceme držet “jistot”. Nechceme se pustit toho, co známe a na co jsme zvyklí. Včetně vadných vzorců, které jsme mnohdy okoukali v dětství.

“Takto vždycky bylo, tak máma řekla a dělala a tak i já, jinak …ČÍHÁ NEJISTOTA. Nevím, co bude. Nechci žádnou změnu”….Někde v nás se ten hlas často ozývá v jakýchkoli situacích.

Běžný den a najednou třeba…objíždka, zpožděný vlak, někdo mi nebere mobil, partner neudělal, co slíbil, dítě rozbilo skleničku v nejnevhodnějším okamžiku, sněží a klouže to, vypne elektřina….atd atd. “NENÍ TO PODLE MÝM PŘEDSTAV A OČEKÁVÁNÍ A ZVYKŮ”. Tedy se zlobím.

Co teprve ztráta blízkého člověka, odchod partnera, nevděčné dítě či dítě učitelů s pětkama. Povodeň,vyhazov, nehoda apod. V 1.chvíli hrůza, po letech často to nejlepší, co se mohlo stát. Či běh života a naše zrání.

Pokud dáme sluchu tomuto hlasu, dáváme si záležet na pojistkách, zabezpečení, chceme podpořit JISTOTY, v podstatě nedůvěřujeme ŽIVOTU, že se o nás skvěle stará a vše je zařízeno. A že možná to, co je TEĎ nepříjemné, mi právě zachránilo život, neboť jsem nesedla do auta.

A také podléháme energii strnulosti, odporu ke změně a …stárnutí. Nezáleže na věku.

Zkuste přijmout VĚČNOU ZMĚNU, která odjakživa hýbe celým vesmírem a tvoří světy. Toto je totiž STÁLÁ JISTOTA.  Věčná proměna a pohyb. Pokud se s ní smíříme, pak jsme schopni brát věci takové, jaké jsou, nemít představy a vidět věci z různých úhlů pohledů.

PŘIJETÍ – to, co nás osvobodí. To, s čím se žije pohádkově. Dovede nás do ráje, BYTÍ TADY  A TEĎ, není nic blaženější.

IMPROVIZACE je reagování v intuici a v okamžiku přítomnosti. Reakce je vždy ze všech reakcí ta nejlepší a božská. Obsahuje samozřejmě i vytvoření pojistky či zamčení domu, protože to je v dané chvíli nejlepší. Anebo naopak nezapnutí pásu, které nám paradoxně zachrání život. Jiná chvíle, jiná situace a reagujeme přesně naopak (třeba se zapneme úplně pevně a to bude to pravé).

IMPROVIZACE naopak omlazuje. Nutí nás být v pohotovosti a svěží, vytáhne z nás čerstvé nápady, netušené možnosti, dá nám pocit síly a radosti. Takové jsou děti, ty to umí. A samozřejmě, člověk přijímající s klidem změny může mít mnoho let a působí mladě svou energií.

Improvizaci se dobře daří v prázdné a klidné hlavě. Mnohé techniky a doporučení probíráme s klienty při terapii RUŠ či konzultaci. Myslím, že se to máme učit na školách a bylo by lidem lehčeji. Více na https://tancimzivotem.cz/

Proto…..žehnejte nečekaným situacím, viďte na nich to dobré, vnímejte, jaký stav života ve vás vyvolávají a jak oživují. Jak se při nich vyvíjíme, učíme a ZŮSTÁVÁME MLADÍ.  Na tyto okamžiky totiž po letech vzpomínáme nejvíc. Na ty poklidné a očekávané, většinou nudné, si skoro nikdo nevzpomene.

Video na toto téma zde:

Tedy SLÁVA ŽIVOTU a okamžikům, kdy jsme živí. Vítejme změny a bude i dosti jistoty. Ta se to totiž objeví v nitru nás samých. Čeká tam na naše objevení. A i když je pak život kolem barevný a proměnlivý, s pevným bodem v nás už je to všechno BÁJEČNÉ..TAKOVÉ, JAKÉ TO PRÁVĚ JE.

Meditaci pro otevření se změně :https://tancimzivotem.cz/…/meditace/meditace-otevri-se-zmene/

Jana Fedorčák – van Coppenolle
https://tancimzivotem.cz/
https://www.facebook.com/ObjevSvujPotencial/– inspirativní články, videa a mé akce
mobil:776 627 442
https://www.facebook.com/jana.vancoppenolle
https://www.facebook.com/JanaFeDenik/ – blog ze života

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napište mi …
Máte dotaz, potřebujete bližší informace nebo nechat vzkaz? Kontaktuje mne prosím ZDE ....
Online kurzy
Více informací

čtěte zde ...

Košík
E- book ZDARMA !!!

Ebook downloadAno mám zájem získat e-book ZDARMA!!! pokračujte dále na:
stažení E-BOOKu ZDARMA >>

Jogové jednohubky ZDARMA

Ano, mám zájem získat 11 jogových jednohubek zdarma:

11 Meditací ZDARMA

Ano, chci Soubor MEDITACÍ zdarma !!!
Odběr Novinek
Pro přihlášení k odběru novinek

Pokračujte zde >>

Jsem partnerem
Official Partner CBW